Znamy już wyniki Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Zapraszamy do podsumowania tegorocznej edycji WBO w kontekście projektów z terenu Gaju.
Miasto podało wyniki głosowania na projekty zgłoszone Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Jak dowiadujemy się na stronie miasta tegoroczny budżet cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców miasta.
89 projektów zostanie zrealizowanych w ramach tegorocznego Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
W ramach naboru wniosków zgłoszone zostały 483 projekty, z których 314 dopuszczono do głosowania.
W głosowaniu wzięł udział153 366 osób, z czego 128 637 osób zagłosowało poprzez formularz elektroniczny,
24 729 osób zagłosowało poprzez formularz papierowy. Podczas weryfikacji 4 303 głosów uznano za nieważne.
W głosowaniu, które trwało od 15 do 29 września, oddano 149 063 ważnych głosów (4303 były nieważne). Łącznie w głosowaniu wzięło udział 153 336 osób. Na realizację projektów miasto przeznaczy 20 mln zł.
Mimo dużego zainteresowania ze strony mieszkańców osiedla do realizacji w tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego dostał się tylko jeden projekt z Gaju.
Zrealizowany zostanie projekt nr 193 dotyczący wyznaczenia pasów rowerowych z ulic Strońskiej i Piławskiej przecinające ul. Świeradowską do istniejącej ścieżki rowerowej.
Mimo sporej akcji promocyjnej pozostałe projekty nie zdobyły wystarczającej ilości głosów do realizacji. Wśród kilkunastu zgłoszonych projektów najwięcej głosów na terenie osiedla zdobył projekt nr 23 (Park Skowroni) – 2560 oddanych głosów. Kolejne projekty zdobyły następującą ilosć głosów. Projekt nr 110 (modernizacja boiska przy ul. Orzechowej) – z wynikiem 1000 głosów, projekt nr 111 (budowa miejsc postojowych na osiedlu Gaj) – na który głos oddało 1566 osób oraz projekt nr 158 (budowa kompleksu rekreacyjnego przy ul. Krynickiej) z ilością 1024 głosów.
Wyniki głosowania WBO 2014
Łącznie na projekty budżetu z terenu osiedla głos oddało ponad 6 000 mieszkańców Gaju.
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie projektów! Wszystkie te głosy stanowią o sile mieszkańców osiedla oraz o poczuciu wspólnoty i potrzebie wspólnego zmieniania naszego lokalnego podwórka, co jest niezmiernie budujące dla dalszych działaniach na rzecz osiedla.
Dziękujemy i już teraz zapraszamy do zgłaszania swoich przemyśleń i wniosków z akcji, które mogą pomóc w następnych edycjach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
Najnowsze komentarze